Новини » Світ Читать эту новость на русском

COVID-штам "Омікрон": У Польщі зафіксували перші летальні випадки

Штам коронавірусу "Омікрон" Фото з відкритих джерел

Впродовж останнього тижня частка штаму "Омікрон" серед інфікованих коронавірусом в країні зросла з 1-2,5% до 7-8%

У Польщі підтвердили перші два летальні випадки від інфікування людей штамом коронавірусу "Омікрон". Про це заявив речник МОЗ країни Войцех Андрусевич, передає "Укрінформ".

""Омікрон" також небезпечий. Ми маємо принаймні два перші випадки смерті осіб, інфікованих новою версією вірусу – "Омікроном". Йдеться про два випадки у Малопольському воєводстві (Краків) в осіб старшого віку – 92 і 85 років, які не були вакцинованими", - заявив Андрусевич.

За його словами, впродовж останнього тижня частка штаму "Омікрон" серед інфікованих коронавірусом у Польщі зросла з 1-2,5% до 7-8%.

Як відомо, останніми даними у Польщі виявлено 193 випадки "Омікрону", найбільше - у Поморському (Гданськ) та Мазовецькому (Варшава) воєводствах.

У понеділок, 10 січня, понад 4,5 млн учнів середніх шкіл повернулися до стаціонарного навчання у польських школах.

За словами речника МОЗ, упродовж трьох тижнів святкових канікул, а пізніше дистанційного навчання вдалося обмежити вогнища коронавірусу в школах.

На сьогодні в Польщі повністю вакцинованими є 21,2 млн людей, бустерну дозу прийняли 7,5 млн поляків. Наприкінці січня бустерну дозу зможуть отримати діти віком 12-18 років. Зокрема у цій віковій групі в Польщі вакцинувалися 1,1 млн дітей. Натомість у групі 5-11 років вакциновано вже 286 тис. дітей.

За минулу добу в Польщі зафіксовано понад 7,7 тис. випадків інфікування коронавірусом, померли 19 осіб.

Загальна кількість померлих від COVID-19 у Польщі становить майже 100 тисяч.

Новини за темою: В Ізраїлі зафіксували перший випадок міокардиту через штам "Омікрон"

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Одесі зафіксували перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Його підтвердили в обласному лабораторному центрі. Хворому зробили ПЦР-тест в приватній лабораторії.