Новини » Світ Читать эту новость на русском

Дві дози Pfizer та Moderna менш ефективні проти "Омікрону", ніж проти "Дельти"

Фото з відкритих джерел

Рівні антитіл у зразках тих, хто три місяці тому отримав другу дозу вакцини Moderna, були в середньому нижчими на 82%

Японські вчені виявили, що дві дози COVID-вакцин Pfizer і Moderna значно менш ефективні проти штаму "Омікрон", ніж проти "Дельти". Про це інформує NHK.

"Група фахівців під керівництвом професора Катаяма Кадзухіко з Університету Кітасато виміряла рівні нейтралізуючих антитіл у культивованих клітинах, взятих зі зразків крові дванадцяти осіб, які пройшли повну вакцинацію… Шість зразків були взяті у людей, які отримали дві дози вакцини Pfizer, решта шість - у тих, хто вакцинувався препаратом Moderna", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рівні антитіл у зразках, узятих у людей, вакцинованих три місяці тому препаратом Pfizer, проти варіанта "Омікрон" були в середньому на 72% нижчі, ніж рівні проти варіанта "Дельта".

Зокрема рівні антитіл у зразках тих, хто три місяці тому отримав другу дозу вакцини Moderna, були в середньому нижчими на 82%.

За словами професора Кадзухіко, який очолює групу дослідників, результати цього лабораторного експерименту не означають, що вакцини неефективні проти омікрон-штаму.

При цьому він закликав тих, хто повністю пройшов вакцинацію, продовжувати дотримуватися основних заходів профілактики інфекції.

Новини за темою: Бустерне вакцинування проти штаму "Омікрон": Чому ВООЗ закликає світ робити третє щеплення

Нагадаємо, раніше ми писали, що Європейська комісія повідомила про створення експрес-методу виявлення штаму коронавірусу "Омікрон". Він допоможе виявляти вірус швидше і скоротить навантаження на дослідницькі установи.