Новини » Світ Читать эту новость на русском

Дипломатичний бойкот: Японія не буде віправляти урядовців на Олімпіаду в Пекін

Водночас на Олімпіаду від Японії може поїхати троє неурядових делегатів

Фото з відкритих джерел

Японія не планує відправляти урядову делегацію, зокрема членів кабінету міністрів, на Олімпійські ігри в Пекіні 2022 року. Про це повідомляє NHK.

"Японський уряд заявляє, що не планує відправляти будь-яких офіційних осіб, включаючи членів кабінету міністрів, на зимові Олімпійські та Паралімпійські ігри в Пекіні", - йдеться в повідомленні.

Як зазначають, рішення пов’язане з проблемами з правами людини в Китаї.

Водночас на Олімпіаду від Японії може поїхати троє неурядових делегатів: голова оргкомітету Олімпіади в Токіо Хасімото Сейко, голова Олімпійського комітету Японії Ямашіта Ясухіро та голова Паралімпійського комітету Японії Морі Кадзуюкі.

Новини за темою: Канада приєдналася до дипломатичного бойкоту Олімпіади в Пекіні

Нагадаємо, 6 грудня стало відомо, що американські політики не будуть присутні на зимових Олімпійських іграх-2022 у Пекіні.

Згодом Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту лютневих Олімпійських ігор у Пекіні. Водночас дипломатичний бойкот не вплине на участь в Іграх, як очікується, 40 австралійських спортсменів. Також до бойкоту приєдналась Нова Зеландія.

Своєю чергою речник МЗС Китаю Чжао Лицзянь назвав дипломатичний бойкот Олімпіади-2022 "кричущою політичною провокацією". Він також додав, що США повинні "діяти відповідно до спільного олімпійського духу" та "уникати політизації спорту".