Новини » Світ Читать эту новость на русском

Франція посилить COVID-обмеження через поширення штаму "Омікрон"

Фото з відкритих джерел

Нові правила карантину вступлять у дію з 3 січня

У Франції посилюють коронавірусні обмеження на тлі поширення нового штаму "Омікрон". Про це повідомив Reuters.

За словами прем'єр-міністра країни Жана Кастекса, рівень захворюваності на COVID-19 – кількість інфекцій на 100 тисяч людей на тиждень – зараз значно перевищує 700 і знаходиться на рекордному рівні з початку пандемії, що змушує його кабінет вжити нових заходів.

При цьому, з 3 січня і протягом трьох тижнів дистанційна робота стане обов'язковою для тих, хто може працювати з дому. Співробітники, які працюють з дому, повинні будуть робити це принаймні три дні на тиждень.

Водночас з наступного понеділка на великих зібраннях мають бути присутні до 2000 людей у ​​приміщенні та 5000 просто неба. Концерти, на яких люди стоять, будуть заборонені.

Також в громадському пасажирському транспорті, включаючи міжміський транспорт, а також у кінотеатрах, буде заборонено вживання їжі та напоїв. Однак у барах і ресторанах всю їжу та напої потрібно буде вживати сидячи, а не стоячи.

Новини за темою: У Ватикані напередодні Різдва посилили карантинні обмеження

А пасажири громадського транспорту зобов'язані носити маски. Уряд також запропонував відновити носіння масок на вулиці в центрах міст.

Крім того, якщо парламент схвалить проєкт урядового законопроєкту, з 15 січня доступ до таких місць, як бари, ресторани та потяги буде обмежено для невакцинованих людей. 

За інформацією Politico, це помітне посилення чинних правил, згідно з якими невакциновані люди можуть показати негативний ПЛР або тест на антитіла, щоб отримати допуск.

Зокрема комендантської години напередодні Нового року не буде, а школи відновлять роботу, як планувалося, 3 січня.

Новини за темою: Кузін допустив посилення карантину через "Омікрон". І назвав терміни

Як повідомлялося раніше, федеральний та земельні уряди Німеччини досягли згоди щодо посилення карантинних обмежень. Нові обмеження почали діяти відсьогодні.