Італії чи Греція: Букмекери дали прогноз, хто першим може вийти із ЄС

Фото з відкритих джерел

Аналітики роблять ставки на п'ять країн

Міжнародні букмекери пропонують робити ставки на вихід країн із Європейського Союзу, після виходу Великої Британії. Аналітики вважають, що перший претендент — Італія, а другий — Греція.

Станом на сьогодні, за даними аналітичної платформи oddschecker.com, найбільша ймовірність залишити ЄС в Італії. Як відомо, в липня 2020 року в країні існує партія "Italexit", яка виступає за вихід країни з ЄС, і яка утворилася з євроскептиків Руху п'яти зірок. Але поки що особливого успіху в італійському Сенаті представники Italexit не досягли.

Другий претендент на вихід із Євросоюзу — Греція. Як одна з перших країн, яка постраждала від Європейської боргової кризи, Греція обговорювалася як можливий колишній учасник Євросоюзу ще на початку 2015 року.

Попри це, Греція підтримує європейську політику щодо мігрантів та нульових вуглецевих викидів, і останнім часом жодних гучних заяв про можливий вихід цієї країни з ЄС не було.

На третьому місці опинилася Польща, де кілька місяців тому Конституційний суд наділив польське законодавство "пріоритетом над правом Євросоюзу на території країни", викликавши тим самим протести в центрі Варшави.

Четвертим претендентом аналітики вважають Францію, де розмови про "frexit" розпочалися перед президентськими виборами у 2017 році.

Замикає п'ятірку Чехія, де президент Мілош Земан закликав до референдуму про членство країни у ЄС та НАТО ще у 2016 році, але парламент відкинув цю пропозицію. Згідно з результатами дослідження інституту CVVM, опублікованими у квітні 2016-го, лише 25% чехів задоволені політикою Європи.

Новини за темою: ЄС звинуватив Британію у невиконанні угоди про Brexit перед новими переговорами

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, яке віддаляє країну від ідеології Євросоюзу у бік власної незалежності. Рішення суду опозиційні сили сприйняли за крок до виходу з ЄС і закликали громадян до активних дій. У результаті сотні тисяч поляків вийшли на вулиці з протестами, а в Євросоюзі пообіцяли негайно відреагувати на ситуацію в країні. Детальніше про це читайте у статті "Чи буде Polexit. Чому виник конфлікт між ЄС і Польщею і як він може позначитися на Україні".