Кібератака на українські держсайти: Швеція закликає встановити винуватців

Фото з відкритих джерел

У Стокгольмі заявили про солідарність з українською владою

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підтримала Україну у зв'язку з кібератакою проти урядових відомств. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми цілком солідарні з урядом України з приводу того, що сталося цього ранку, з приводу цієї кібератаки. Ми все ще не знаємо, хто стоїть за цією атакою, оскільки ніхто не взяв на себе відповідальності за неї", - висловилася чиновниця.

При цьому вона заявила про необхідність твердої єдиної позиції щодо дій РФ. "Це призводить до посилення напруженості. Саме тому ми маємо бути дуже жорсткими в наших посланнях Росії. Якщо відбуватимуться атаки проти України, ми будемо дуже суворими та рішучими у нашій відповіді", - сказала очільниця МЗС Швеції.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Новини за темою: Євросоюз засудив кібератаки проти українських урядових сайтів

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.