Новини » Світ Читать эту новость на русском

Конференцію ООН щодо ядерної угоди перенесли за кілька днів до початку

Фото з відкритих джерел

На це вплинуло стрімке поширення коронавірусної хвороби

Конференція Організації Об’єднаних Націй щодо ядерної угоди була перенесена на серпень наступного року через сплеск випадків COVID-19. Про це повідомив AP.

Як зазначається, наступного вівторка у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку планувалася конференція з перегляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) від 1970 року після двох років затримок у зв'язку з пандемією COVID-19.

Однак Управління ООН у справах роззброєння (UNODA) у четвер розіслало електронного листа усім сторонам-учасникам з повідомленням про те, що конференція тепер скликається на 1 серпня 2022 року.

Відомо, що угода ДНЯЗ є найбільшою ратифікованою угодою про контроль над ядерними озброєннями у світі, в якій бере участь 191 країна.

При цьому, країни, які не мають атомної зброї, зобов’язувалися не набувати її та дозволяти перевірку того, що їхні ядерні енергетичні програми не перетворюються на виготовлення зброї. Зокрема до складу країн, які мали ядерну зброю на момент підписання угоди, входять Сполучені Штати, РФ, Велика Британія, Франція та Китай – погодилися йти шляхом її ліквідації.

Загалом, конференції з перегляду угоди відбуваються кожні п’ять років для оцінки її виконання та спроби озвучити нові зобов’язання.

А останнє засідання конференції відбулося у 2015 році.

Новини за темою: ЄС надасть Україні 5 мільйонів євро на програму з ядерної безпеки

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина впевнено крокує до відмови від ядерної енергетики. Вже цієї п’ятниці буде відключено три останні атомні електростанції.