Китайський апарат уперше виявив воду на Місяці

Місяць Фото з відкритих джерел

Космічний апарат Chang’E-5 приземлився на одному з наймолодших морських базальтів, розташованому в середній широті на Місяці, і доставив зразки масою 1731 грам

Китайська академія наук повідомила про виявлення частинок води у зразках місячного ґрунту, доставленого на Землю в грудні-2020 апаратом Chang’E-5. Про це повідомляє Phys.org.

Космічний апарат Chang’E-5 приземлився на одному з наймолодших морських базальтів, розташованому в середній широті на Місяці, і доставив зразки масою 1731 грами.

Однак перед тим, як взяти проби місячного ґрунту і повернути його на Землю, місячний мінералогічний спектрометр (LMS) на борту посадкового модуля провів вимірювання спектральної відбивної здатності реголіту та породи, тим самим надавши безпрецедентну можливість виявити воду на поверхні Місяця.

Підкреслюється, що вода поглинає інфрачервоне випромінювання із довжиною хвилі близько 2,85 мкм. Саме ця властивість дозволяє виявити на спектрі її присутність.

Утім, теплове випромінювання гарячої поверхні Місяця може замаскувати сліди води. Тому дослідники використовували модель теплової корекції спектрів.

За словами вчених, кількісний спектральний аналіз показує, що місячний ґрунт у місці посадки містить менше 120 частин на мільйон води, що здебільшого пов’язане з впливом сонячного вітру. Це узгоджується з попереднім аналізом повернутих зразків Chang’E-5.

Крім цього, легка та пухирчаста порода, яка також була проаналізована, показала набагато сильніше поглинання на довжині хвилі 2,85 мкм, що відповідає приблизно 180 ppm води, а це передбачає додаткове джерело води у надрах Місяця.

Новини за темою: Китайський місяцехід пройшов більше кілометра поверхнею супутника Землі

Нагадаємо, раніше ми писали, що китайський місяцехід Yutu-2 підібрався ближче до раніше виявленої загадкової хатини у формі куба та розглянув таємничий об'єкт.