Латвія може відмовитися від тканинних масок вже через два тижні

У публічних місцях можна буде використовувати тільки медичні маски і респіратори FFP2

Фото з відкритих джерел

Уряд Латвії підтримав ідею з 25 січня відмовитися від тканинних масок, що закривають ніс і рот. Про це повідомляє Delfi.

Як зазначається, вже через два тижні в публічних місцях можна буде використовувати тільки медичні маски і респіратори FFP2. Але поки ця вимога не оформлена в конкретне рішення уряду. 

На засіданні уряду керівник групи оперативного керівництва директор Державної канцелярії Яніс Цітсковскіс поінформував про те, що про це дискутують експерти.

Новини за темою: Із якого віку діти повинні носити маски у громадських місцях: Відповідь МОЗ

За словами Цітсковскіса, зараз у держави є в запасі необхідна кількість медичних масок, які протягом двох тижнів можна буде безплатно видати нужденним і незаможним.

Щодо респіраторів FFP2 Цітсковскіс поінформував, що в країні немає запасів таких масок, а також немає активних договорів із закупівлі таких засобів захисту. Щоб придбати такі респіратори в потрібному обсязі, необхідно оголосити закупівлю. На це буде потрібно півтора місяця.

Нагадаємо, нещодавно японські вчені з Університету префектури Кіото створили спеціальну захисну маску, яка світиться при контакті з частинками коронавірусу. Для розробки використовували антитіла, витягнуті з яєць страуса.