На честь активістки Грети Тунберг назвали новий вид жаб

На честь активістки Грети Тунберг назвали новий вид жаб news.mongabay.com

Науковці знайшли тварину під час експедиції на гору Чуканті в Панамі, де мешкають багато унікальних та ендемічних видів

Крихітна деревна жаба, нещодавно відкрита вченими, була названа на честь активістки Грети Тунберг та її роботи, що підкреслює важливість боротьби зі зміною клімату. Про це повідомляє Mongabay.

Науковці знайшли тварину під час експедиції на гору Чуканті в Панамі, де мешкають багато унікальних та ендемічних видів.

Зазначається, що дощові жаби Грети Тунберг (Pristimantis gretathunbergae) крихітні (від 3 до 4 см завдовжки) та проводять більшу частину свого часу, ховаючись у бромелієвих - листяних рослинах, прикріплених до дерев. Там вони сплять, спаровуються та відкладають яйця.

Дослідники стверджують, що їхні характерні чорні очі рідко трапляються серед деревних жаб у Центральній Америці.

Використовуючи аналіз ДНК, учені підтвердили, що жаба справді була новою для науки.

Підкреслюється, що Абель Батіст, науковець Автономного університету в Панамі, та Конрад Меберт із Державного університету Санта-Круз у Бразилії, разом із місцевими гідами, добиралися до заповідника Чуканті на конях по крутих схилах гори. 

Опинившись там, вони розбили базовий табір для пошуку амфібій та рептилій.

Оскільки гора висока та ізольована (більше 100 км від будь-яких інших хмарних лісів), тут еволюціонували багато унікальних та ендемічних видів, відтак це добра територія для відкриття видів.

"Важке становище дощової жаби Грети Тунберг тісно пов’язане з потеплінням клімату, оскільки підвищення температури зруйнує її невелике гірське середовище", - розповів Батіст.

Наголошується, що коли температура підвищується, багато видів пристосовуються, переміщаючись вище. Але видам, які вже живуть нагорі, більше нема куди йти.

Високогірні види особливо вразливі до дрібномасштабних змін довкілля та клімату і "зазнають постійного ризику зникнення".

Новини за темою: У Центральній Америці вчені виявили новий вид сумчастих

Нагадаємо, раніше ми писали, що королівський ботанічний сад Лондона назвав новий вид дерев на честь актора Леонардо Ді Капріо через кампанію голлівудської зірки по боротьбі з вирубкою лісу. Вічнозелена рослина з великими жовтувато-зеленими квітами знайдена в камерунському лісі Ебо.