На картині відомого живописця Боттічеллі знайшли прихований малюнок

courtesy Sotheby's

Малюнок виявили на дерев'яній панелі, на якій міститься картина "Муж скорботи" із зображенням Ісуса

На картині відомого італійського живописця Сандро Боттічеллі, яку мають виставити на аукціоні наприкінці січня, знайшли приховане зображення Мадонни та немовляти Ісуса за шаром фарби. Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що малюнок виявили на дерев’яній панелі, на якій міститься картина Боттічеллі "Муж скорботи" із зображенням Ісуса.

За допомогою інфрачервоного випромінювання на панелі виявили фрагмент іншого малюнку.

courtesy Sotheby's

Кріс Апостл, старший віцепрезидент аукціону та директор відділу картин старих майстрів, припустив, що цей малюнок може бути чернеткою картини "Діва ніжності" (один з основних типів зображення Богоматері). За його словами, на це вказують деталі зображення.

Як пояснює Апостл, панель була дорогим матеріалом, тож 55-річний художник, закинувши цей малюнок як чернетку, вирішив, перевернувши панель, зобразити на ній інший сюжет.

courtesy Sotheby's

Окрім цього, інфрачервоні зображення показують, як Боттічеллі змінював картину.

Підкреслюється, що 27 січня картину мають виставити на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку зі стартовою ціною в 40 мільйонів доларів. До того вона тривалий час перебувала у приватній колекції.

 
Нагадаємо, раніше ми писали, що фахівці британської компанії Oxia Palus за допомогою нейромережі відтворили полотно іспанського художника Пабло Пікассо, поверх якого він написав роботу "Сніданок сліпого" в 1903 році. Зафарбовану картину назвали "Самотня оголена, яка сидить" (The Lonesome Crouching Nude).