Новини » Світ Читать эту новость на русском

На МКС розпочнуть випробування технології захисту від космічної радіації

На МКС випробовують технологію захисту від космічної радіації Courtesy of Tel Aviv University

TauSat-3 має випробувати COTS-Capsule - інноваційну технологію виявлення та пом'якшення шкоди, завданої космічним системам космічними променями

Ізраїльський супутник TauSat-3, призначений для випробування нової технології захисту космічних систем від космічного випромінювання, успішно доставлений на Міжнародну космічну станцію (МКС). Про це повідомили у Тель-Авівському університеті, передає Сіньхуа.

Зазначається, що TauSat-3, розміром приблизно з коробку для взуття, має випробувати COTS-Capsule - інноваційну технологію виявлення та пом'якшення шкоди, завданої космічним системам космічними променями.

Супутник, спроєктований та побудований експертами Тель-Авівського університету, був успішно встановлений та введений в експлуатацію на МКС і нині підтримує зв'язок з наземними станціями.

На думку фахівців, COTS-Capsule дасть змогу використовувати в космосі сучасне комерційне електронне обладнання, включивши його у захищене середовище.

Нині електронне обладнання, що відправляється в космос, має бути спеціально модифіковане, щоб уникнути впливу радіації.

За словами вчених, завдяки захисту COTS-Capsule стане можливим використання готових комерційних компонентів.

"Таким чином, це дасть змогу використовувати сучасні електронні компоненти, водночас значно заощадивши час на розробку та знизивши затрати на космічну продукцію", - заявили вони.

Новини за темою: На МКС астронавти та туристи зіграли у бадмінтон

Нагадаємо, раніше ми писали, що запуск космічного корабля Crew Dragon від SpaceX із першим туристичним екіпажем компанії Axiom Space в рамках місії Axiom-1 на Міжнародну космічну станцію планується провести 28 лютого 2022 року.