На Водохреще повз Землю пролетить небезпечний астероїд

Фото з відкритих джерел

Цей астероїд вже неодноразово пролітав біля нашої планети, але візит цього місяця буде безпечним

У вівторок, 18 січня, ввечері порівняно неподалік Землі пролетить астероїд (7482) 1994 PC1, розміри якого вважаються "потенційно небезпечними". Про це повідомляє Science alert.

Зазначається, що цей астероїд вже неодноразово пролітав біля нашої планети, але візит цього місяця буде безпечним. Він пролетить на відстані 1,93 млн км від Землі - це приблизно в 5,15 раза далі, ніж Місяць.

Розрахунки його траєкторії мають похибку лише 133 км, тому немає жодного ризику, що ми зіштовхнемося з цим астероїдом найближчим часом.

Підкреслюється, що зближення небесного каменю із Землею відбудеться 18 січня о 21:51 за всесвітнім координованим часом (23:51 за Києвом).

Космічний камінь, відомий як астероїд (7482) 1994 PC1, був вперше виявлений в 1994 астрономом Робертом Макнотом в обсерваторії Сайдінг-Спрінг в Австралії.

Простеживши його шлях назад, вчені змогли знайти його зображення аж до вересня 1974 року, тому ми можемо бути так упевнені у його орбітальному шляху.

За словами науковців, останнє зближення сталося 89 років тому, 17 січня 1933 року, на трохи ближчу (але ще дуже безпечну) відстань 1,1 млн км.

Наступного разу очікується, що він буде на такій відстані від Землі 18 січня 2105 року.

Астероїд буде рухатися з приголомшливою швидкістю близько 19,56 км/сек щодо Землі, що означає, що він буде схожий на зірку, яка летить нічним небом.

Новини за темою: До Землі наближається астероїд завбільшки з автобус

Нагадаємо, раніше ми писали, що у середині січня повз Землю пролетить гігантський астероїд, який належить до категорії потенційно небезпечних. Довжина небесного тіла становить приблизно один кілометр.