Наслідки пандемії COVID-19: Світова економіка зростатиме повільніше на понад 2%

Пішохід проходить повз дисплея, який показує інформацію про фондові ринки EPA-EFE

До 2024-го року економіка країн, що розвиваються (за винятком Китаю), скоротиться на 5,5% більше, ніж прогнозоване допандемічне зростання їхніх ВВП

Внаслідок коронакризи світова економіка зростатиме повільніше на понад 2%. Про це йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму.

"Викликані пандемією економічні виклики залишаються. Прогноз досі слабкий: на момент складення звіту очікується, що світова економіка буде на 2,3% меншою у 2024-му році, ніж була б у разі відсутності пандемії", - зазначається у документі.

Підкреслюється, що "нерівність у вакцинуванні та пов’язане із цим нерівномірне економічне відновлення створює небезпеку посилення соціального розколу та геополітичного напруження".

"У найбідніших 52 державах, де проживає 20% населення світу, лише 6% жителів були вакциновані на момент написання", - стверджують автори звіту.

У документі наголошується, що "до 2024-го року економіка країн, що розвиваються (за винятком Китаю), скоротиться на 5,5% більше, ніж прогнозоване допандемічне зростання їхніх ВВП. Водночас розвинуті економіки перевершать прогнози на 0,9%, збільшивши глобальний розрив у доходах".

"Утворені у результаті глобальні розбіжності створять як внутрішньодержавне, так і міжнародне напруження", - запевняють автори.

Новини за темою: У 2022 році світова економіка вперше перевищить 100 трильйонів доларів

Нагадаємо, раніше ми писали, що світова економіка втратить до понад 5 трильйонів доларів упродовж наступних п’яти років, якщо міжнародні зусилля стосовно вакцинації 70% населення до середини 2022 року будуть провалені. За словами директора-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої, наразі вкрай важливо активізувати зусилля щодо глобальної вакцинації.