НАТО ніколи не обіцяло припинити приймати нових членів зі сходу Європи, – Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: rferl.org

За установчим договором Альянсу, будь-яка європейська країна може стати його членом

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявив, що Альянс ніколи не обіцяв не приймати нових членів зі сходу Європи. Про це повідомив DPA.

"НАТО ніколи не давало обіцянку не розширюватися. Насправді це є у нашому установчому договорі, що будь-яка європейська країна може стати членом Альянсу. По-друге, є документи, які належать до періоду 1970-х і 90-х років – Гельсінський заключний акт, Паризька хартія, Основоположний акт НАТО-Росія і багато інших договорів – які чітко говорять, що країни мають право обирати свій власний шлях. Це є фундаментальним принципом європейської безпеки, під яким також підписалася Росія", – зазначив генсек НАТО.

При цьому він додав: "Це не те, що ми можемо змінити за допомогою певних цитат. І країни-члени рішуче заперечують, що вони коли-небудь таке обіцяли".

Також Столтенберг заявив про готовність Альянсу до розмови з Росією в рамках Ради НАТО-Росія. Водночас він планує у 2022 році якомога скоріше скликати проведення такого засідання.

За словами генсека, НАТО не піде на компроміси стосовно ключових принципів.

Новини за темою: США не мають намірів відмовлятися від посилення оборони східних країн НАТО, – Білий дім

Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обіцяє, що Альянс ніколи не піде на компроміс у питаннях безпеки України. Особливо з урахуванням вимог Росії, яка намагається домогтися гарантій того, НАТО більше не буде розширюватися.