Науковці виявили головну небезпеку мутацій штаму коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Нове відкриття вперше ідентифікує еволюцію підвищеної експресії білка антагоніста в SARS-CoV-2, які збільшують заразність

Штам коронавірусу COVID-19 "Альфа" (B. 1.1.7), який мутував, щоб ухилитися від "вродженої імунної системи", на сьогодні є першим у світі "тривожним варіантом". Аналогічні зміни виявлені у штамів "Дельта" і "Омікрон". Про це свідчить повідомлення Університетського коледжу Лондона, вчені якого провели дослідження спільно з фахівцями з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Зазначається, що дослідження, опубліковане в журналі Nature, показує, що штам "Альфа", вперше виявлений у Великій Британії, еволюціонував, щоб виробляти більше "білків антагоністів", які зводять нанівець першу лінію захисту організму, відому як "вроджена імунна система".

Як наголошується у повідомленні, кожна клітина в носі, горлі і легенях (дихальних шляхах) має мережу датчиків, які виявляють віруси.

Коли це відбувається, клітини виробляють білковий інтерферон, який діє як "сигналізація про злом" і управляє суцільною противірусною відповіддю як на неімунних, так і на імунних клітинах (Т-клітинах і антитілах), щоб запобігти інфекції. Але білки-антагоністи можуть допомогти вірусу ухилитися від цих датчиків.

Підкреслюється, що це нове відкриття вперше ідентифікує еволюцію підвищеної експресії білка антагоніста в SARS-CoV-2, які збільшують заразність.

Вчені наголошують, що проривні результати дають розуміння того, як розвивається SARS-CoV-2, і пропонують свіжий метод для виявлення нових і варіантів, що з'являються, які викликають заклопотаність, і є одночасно високо переданими і заразними.

"Ми виявили, що варіант Sars-CoV-2 Alpha набагато краще, ніж віруси першої хвилі, адаптувався, щоб уникнути спрацьовування нашої захисної вродженої імунної відповіді.

Ми виявили, що він робить це, виробляючи більше вірусних білків, які можуть вивести з ладу вроджену імунну систему. Ці білки називаються N, Orf6 і Orf9b і відомі як антагоністи вродженого імунітету", - розповіла співавторка дослідження доктор Люсі Торн.

Новини за темою: Імовірність госпіталізації з "Омікроном" нижча, ніж зі штамом "Дельта", - вчені