Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Не привід для паніки": Байден звернувся до американців щодо нового штаму Omicron

Президент США наголосив, що цей варіант COVID-19 є причиною занепокоєння, а не паніки

Президент США Джо Байден

NBC News

Новий варіант коронавірусу "Омікрон", виявлений вперше в африканських країнах, а згодом і в інших частинах світу, потребує ефективного реагування, але це не має викликати паніки. Про це заявив у понеділок під час звернення до нації президент США Джо Байден, передає "Укрінформ".

"По-перше, цей варіант є причиною занепокоєння, а не паніки", - наголосив Байден.

Він підкреслив, що Сполучені Штати мають найкращих вчених, а також найліпші ліки та вакцини. За його словами, лікарі щодня дізнаються більше про те, як боротися з COVID-19.

По-друге, відзначив Байден, найбільш оптимальним захистом від нового варіанту COVID-19 є "повний курс вакцинації, а також отримання "бустерного" щеплення". У цьому зв’язку він послався на попередні висновки про те, що додаткові вакцини забезпечують найміцніший захист від COVID-19 на нинішньому етапі.

"По-третє, якщо для реагування на новий варіант знадобляться додаткові щеплення чи "бустери", що, ми сподіваємося, не знадобиться, ми прискоримо їхню розробку та поширення за допомогою всіх доступних інструментів", - наголосив президент США.

Новини за темою: У США не виключають, що штам коронавірусу Omicron вже в країні

При цьому Байден підкреслив, що його команда вже працює з компаніями Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson у контексті розробки планів на випадок надзвичайних ситуацій та виготовлення додаткових вакцин, якщо це знадобиться.

Нагадаємо, штам коронавірусу "Омікрон", потенційно більш заразний та більш стійкий до вакцин, вперше виявили у ПАР. Низка країн через це призупинили авіарейси з країн півдня Африки або посилили обмеження на в’їзд для мандрівників з них.

Вже декілька європейських країн повідомили про виявлення у себе перших хворих з новим штамом, майже усі випадки пов'язані з поїздками до Африки. 

Новий варіант коронавірусу викликав глобальну тривогу, науковці намагаються з'ясувати, чи є він стійким до вакцин.