ОБСЄ закликає владу Казахстану поважати свободу ЗМІ та повернути інтернет

Як зазначила представниця ОБСЄ, необмежений доступ до інформації, як офлайн, так і онлайн, є важливим елементом суспільної безпеки і завжди повинен дотримуватися

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

В ОБСЄ закликали створити безпечні умови праці для журналістів у Казахстані та відновити доступ до інтернету в країні. Відповідну заяву зробила представниця ОБСЄ із питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро, повідомляється на сайті організації.

"Після запеклих зіткнень у Казахстані, які почалися тиждень тому, нападів зазнали багато національних та іноземних журналістів та офісів ЗМІ. Надходили повідомлення про короткочасні затримання працівників ЗМІ по всій країні та відмову у в'їзді в країну іноземним кореспондентам. Доступ до інтернету в Казахстані було обмежено, внаслідок чого населення залишилося без достатньої інформації про події", - заявила Рібейро.

Як зазначила представниця ОБСЄ, ЗМІ працюють для того, щоб інформувати громадськість вільним, неупередженим та незалежним чином. "Необмежений доступ до інформації, як офлайн, так і онлайн, є важливим елементом суспільної безпеки і завжди повинен дотримуватися", - сказала вона.

"Я закликаю владу Казахстану зберігати, захищати та розвивати свободу ЗМІ в країні в ім'я блага та всебічної безпеки як самої країни, так і регіону ОБСЄ в цілому", - заявила ​​Рібейро.

Нагадаємо, у Казахстані через масові протести відключали провідний та мобільний інтернет, а також голосовий зв'язок. Сайти низки держорганів Казахстану не доступні з-за кордону.

Новини за темою: Протести в Казахстані: Втрати бізнесу перевищили 220 млн доларів

Нещодавно стало відомо, що збій інтернет-сервісу в Казахстані перетворився на вимкнення зв'язку в національному масштабі, внаслідок чого економіка країни постраждала на 189 млн доларів.