ООН вимагає розслідувати вбивства протестувальників у Казахстані

Протести в Казахстані РИА Новости

Там закликають до незалежних розслідувань та захисту основних свобод

В ООН вимагають розслідувати вбивства в Казахстані і з'ясувати, чи було виправданим застосування сили з боку правоохоронних органів та армії країни. Про це повідомляється на сайті ООН.

"Експерти ООН закликають владу та сили безпеки припинити застосування смертоносної сили проти протестувальників та засудити зловживання терміном "тероризм" щодо противників держави. Вони закликають до незалежних розслідувань та захисту основних свобод".

Експерти заявили, що стурбовані тим, що президент Казахстану нібито наказав армії "відкрити вогонь "по протестувальниках, яких він назвав "бандитами та терористами"".

Зокрема, в ООН зазначають, що надмірно широке використання Казахстаном слова "тероризм" щодо протестувальників підриває загальну безпеку.

В ООН вважають, що таврування протестувальників як терористів - це спосіб використовувати законодавство Казахстану, яке допускає "стрілянину" проти будь-якої особи, визнаної "терористом".

Новини за темою: ОБСЄ закликає владу Казахстану поважати свободу ЗМІ та повернути інтернет

Раніше повідомлялося, що кількість затриманих в результаті масових протестів у Казахстані зросла до майже 10 тисяч осіб. Також правоохоронці вилучили пістолети і бронежилет.