Парламент Британії допитає Джонсона через скандал з вечіркою під час локдауну

Опозиційні законодавці закликали Джонсона піти у відставку

Борис Джонсон

Reuters

Прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону доведеться захищати своє крісло у парламенті після того, як стало відомо, що в його офіційній резиденції під час першого локдауну відбулася вечірка. Про це повідомляє Reuters.

Опозиційні законодавці закликали Джонсона піти у відставку, а дехто з його Консервативної партії заявили, що він повинен піти з посади, якщо буде виявлено, що він порушив суворі закони, запроваджені його урядом, щоб запобігти поширенню вірусу.

"Наразі його виживання висить на волосині. Він повинен бути чесним. Я вважаю, що варто вибачитися, і це вирішить проблему", - сказав на умовах анонімності один з високопоставлених депутатів від консерваторів.

Як повідомляється, у середу Джонсон постане перед парламентом, і єдине запитання, яке наразі цікавить депутатів, полягає в тому, чи був він на вечірці з напоями.

Новини за темою: Прем’єр Великої Британії Борис Джонсон порушив правила карантину (фото)

Нагадаємо, 16 грудня минулого року британська влада ввела в Лондоні локдаун найвищого рівня, закривши ресторани, кафе і багато магазинів. 17-го грудня на офіційній сторінці уряду в Твіттері з'явилося попередження: "Не слід відвідувати різдвяні вечірки або ланчі на роботі". 

Однак наступного дня, 18 грудня, на Даунінг-стріт пройшла різдвяна вечірка. У зв'язку з цим Борис Джонсон втрапив у скандал, який підігрів витік відео зі співробітницею апарату Джонсона, де вона зі сміхом відповідає на питання про вечірку. Сам Джонсон запевняє, що ніякої вечірки на Даунінг-стріт не було і його просто дезінформували.