Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Північний потік - 2" буде готовий до роботи до кінця цього року, - Новак

Олександр Новак

Процес сертифікації газопроводу може бути завершений до середини 2022 року

Російський газопровід "Північний потік - 2" буде готовий до роботи до кінця 2021 року, а процес його сертифікації може бути завершений до середини наступного року. Про це повідомив віцепрем'єр Російської Федерації Олександр Новак, передає "ТАСС".

"Процес сертифікації "Північного потоку - 2" може бути завершений у середині 2022 року. Газопровід буде готовий до роботи до кінця цього року. Кабмін сподівається, що газ може піти у середині наступного року", - сказав політик.

Новини за темою: Ціни на газ в Європі ростуть через затримку сертифікації "Північного потоку-2", - Макогон

Нагадаємо, 17 грудня почалося заповнення газом другої нитки трубопроводу "Північний потік - 2". Воно здійснюється аналогічно до процедури заповнення першої - буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти необхідного рівня об'єму та тиску.

До слова, раніше очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що зараз не бачить підстав для запуску добудованого російського газопроводу "Північний потік - 2". За її словами, в разі подальшої ескалації конфлікту між Росією та Україною газопровід тим більше не може бути підключений до мережі.

Своєю чергою Сполучені Штати Америки вимагатимуть зупинки роботи "Північного потоку - 2" у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

А голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) у Європарламенті Манфред Вебер застеріг від військової ескалації конфлікту на тлі скупчення російських військ на кордоні з Україною. На його переконання, в разі агресивних дій Росії проти України новий уряд Німеччини має згорнути газопровід "Північний потік - 2".