Польща проводить розслідування щодо масштабного витоку військових даних

Польща

Фото з відкритих джерел

Так, у мережі з’явилася інформація про польські протитанкові ракети та винищувачі F-16

У Польщі стався масштабний витік військових даних у мережу. Про це повідомило польське видання Onet.

Як зазначається, до мережі просочилася ресурсна база польських військових – від гвинтів та ноутбуків до протитанкових ракет та винищувачів F-16.

При цьому, деяка інформація представляє високу цінність для іноземних спецслужб.

Зокрема видання неофіційно підтвердило витік у двох незалежних джерел, пов'язаних зі спецслужбами. Наразі військові шукають винних та підраховують втрати.

За словами інформатора видання, фахівця з кібербезпеки, базу вже завантажили користувачі більш ніж з десятка країн, включаючи Росію та Китай.

Новини за темою: На платформі Twitch стався масштабний витік даних. Хакер назвав свою публікацію "першою частиною"

Вважається, що витік, швидше за все, відбувся зі Штабу планування логістики Інспекції забезпечення збройних сил у Бидгощі. Інформація, знайдена в інтернеті, включає, серед іншого, озброєння польської армії, боєприпаси, запчастини для бойових машин та спеціалізоване програмне забезпечення.

Також розкриті дані включають обладнання, закуплене польською армією у США, Німеччині та Ізраїлі.

А в Міноборони Польщі заявили, що до закінчення розслідування не будуть коментувати це питання.

"Справу детально аналізують служби. Наразі з'ясовується, чи був витік, і чи був розкритий файл насправді підготовлений Збройними силами Польщі", – йдеться у заяві відомства.

Новини за темою: "Чекайте найгіршого": Хакери атакували урядові сайти та "Дію"

Нагадаємо, що раніше внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося.

У ніч із 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. На головній сторінці цих сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру. Контенту сайтів при цьому змінено не було.