Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польща запроваджує нові карантинні обмеження на кордоні та всередині країни

З відкритих джерел

Зокрема, медики, вчителі та силовики мають зробити обов’язкове COVID-щеплення

У Польщі з 15 грудня поступово вводитимуть нові карантинні обмеження. Зокрема, це відновлення дистанційного навчання у школах, зниження лімітів у сфері обслуговування й у транспорті, введення обов’язкового щеплення для певних професій тощо. Про це повідомив "Укрінформ".

За словами глави МОЗ Польщі Адама Недзельського, із 20 грудня по 9 січня на весь період свят у країні запроваджується дистанційне навчання у школах. Із 10 січня учні мають повернутися до стаціонарного навчання.

При цьому уряд країни вирішив запровадити з 1 березня обов’язкові щеплення проти COVID-19 для трьох категорій: медиків, вчителів та силовиків,. Міністр пояснив, що ці категорії працівників повинні будуть вакцинуватися до 1 березня, оскільки після цього терміну вакцинація буде підставою для продовження роботи за фахом.

Також заступник глави МОЗ Польщі Вальдемар Краска зауважив, що усі подорожуючі до Польщі з-за меж ЄС (також і з України, – ред.) повинні будуть після перетину кордону здати ПЛР чи швидкий антигенний тест.

Водночас з 15 грудня у Польщі знижуються з 50% до 30% ліміти на відвідування кінотеатрів, театрів, спортивних споруд, об’єктів релігійного культу та об’єктів готельно-ресторанного комплексу. Вони не стосуватимуться вакцинованих осіб, які нададуть сертифікати щеплень.

"З 15 грудня тимчасово мають призупинити роботу усі дискотеки, нічні клуби й танц-холи, а 31 грудня і 1 січня у святкувальних залах кількість відвідувачів не має перевищувати 100 осіб. До цього ліміту не включатимуться вакциновані особи", - наголосив заступник міністра.

Новини за темою: Правила карантину в Україні змінили: Повний список обмежень

Крім цього, він поінформував, що з 15 грудня запроваджується 75-відсотковий ліміт на кількість пасажирів у громадському транспорті.

А за поясненням заступника міністра, з 15 грудня у Польщі вводиться обов’язкове тестування усіх, хто проживає з інфікованим на COVID-19, не зважаючи на те, чи ці люди раніше вакцинувалися.

"Всі ці обмеження викликані появою у світі штаму коронавірусу "Омікрон" та високим рівнем інфікованості та смертності від коронавірусу під час четвертої хвилі COVID-19", - заявив глава МОЗ.

Новини за темою: Італія посилила обмеження для невакцинованих від COVID-19

Нагадаємо, що станом на 3 грудня штам коронавірусу "Омікрон" виявили в 38 країнах. При цьому варіант "Дельта" продовжує домінувати.