Польські вчені виявили генетичний варіант, який ускладнює перебіг коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Відповідний генетичний варіант мають 14% поляків, а загалом - 9% європейців

Польські вчені заявили, що генетичний варіант, який зумовлює тяжкий перебіг і високу смертність від коронавірусу, можуть мати 14% поляків і 9% усіх європейців. Про це повідомляє tvn24.

Зазначається, що виявлений групою науковців під керівництвом професорів Марціна Монюшко і Мирослава Кваснєвського генетичний варіант більш ніж удвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті пацієнта.

За оцінками дослідників, цей генетичний варіант мають 14% поляків, а загалом - 9% європейців.

Наголошується, що таке відкриття вчені вважають переломним у боротьбі з коронавірусом. Вони припускають, що це може допомогти виявляти осіб, яким найбільше загрожує COVID-19.

На думку науковців, на перебіг коронавірусної хвороби гени впливають навіть більше, ніж фактори віку чи наявності супутніх хвороб.

Підкреслюється, що таке відкриття фахівці Медуніверситету в Білостоці зробили спільно з Інститутом легеневих хвороб і туберкульозу у Варшаві та компанією ImageneMe.

Під час дослідження, в якому також брала участь низка медзакладів, було детально обстежено 1,5 тис. пацієнтів з COVID-19.

Вчені запевняють, що це відкриття має привести до розробки тесту, який дозволить виявляти людей, котрі мають такий генетичний варіант, аби максимально убезпечити їх від зараження коронавірусом.

Новини за темою: Вчені з США виявили антитіло, яке нейтралізує COVID-19
 

Нагадаємо, раніше ми писали, що вчені з Оксфордського університету виявили ген, який майже вдвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусу. За даними науковців, ген може збільшити ризик дихальної недостатності.