Помер пацюк-герой Магава, який знешкодив понад 100 вибухівок у Камбоджі

Пацюк-герой Магава Аpopo

У вересні 2020 року Магаві була офіційно вручена золота медаль PDSA – найвища нагорода за хоробрість, яку може отримати тварина

У Камбоджі помер 8-річний пацюк Магава, який п'ять років займався пошуком вибухівок, що залишилися після громадянської війни. Про це повідомила бельгійська організація APOPO, що тренує тварин для знешкодження вибухівки.

Протягом своєї п’ятирічної кар’єри тварина допомогла знешкодити понад 100 вибухових пристроїв та отримала спеціальну відзнаку британської благодійної організації.

Магава – гігантський африканський сумчастий пацюк, який народився в Танзанії у Сільськогосподарському університеті Сокойне (SUA) у листопаді 2013 року. Там народжуються і навчаються. Також тут знаходиться відділ інновацій APOPO, який досліджує та розробляє інноваційні програми та передові технології, що використовуються в існуючих операціях. Тут Магава навчився знаходити вибухівку, використовуючи свій нюх.

APOPO навчає пацюків розпізнавати запах хімічної речовини, що міститься у вибухівці. Оскільки ці тварини мають чудовий нюх та невелику вагу, вони знаходять вибухові пристрої, але не детонують їх, що дозволяє рятувальникам знешкоджувати небезпечні знахідки.

"Завдяки вам Магаву ще довго пам’ятатимуть ті, чиї життя він урятував, допомігши виявити міни в Камбоджі. Дякуємо вам від щирого серця за вашу підтримку в цей складний час", — заявили в APOPO.

У вересні 2020 року Магаві була офіційно вручена золота медаль PDSA – найвища нагорода за хоробрість, яку може отримати тварина.

Новини за темою: Реактивні снаряди, гранати та вибухівка: На Донбасі виявили схрони НЗФ

Нагадаємо, у листопаді минулого року у Сербії внаслідок потужних вибухів на заводі з виробництва ракет загинули дві людини, ще 15 осіб постраждали.