Поступки Росії у "гарантіях безпеки" лише стимулюватимуть її агресію, – МЗС Литви

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс

фото з відкритих джерел

Водночас у відомстві наголосили на важливості зміцнення співпраці ЄС та НАТО для ефективної оборонної політики

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що поступки Росії у "гарантіях безпеки" лише посилять напругу в європейському регіоні та стимулюватимуть агресію з боку Москви. Про це повідомляє Delfi.

"Через агресивну політику Росії ситуація у Східній Європі залишається напруженою: Росія продовжує дислокацію збройних сил біля кордонів з Україною, а також військовий конфлікт у східній Україні, ігнорує міжнародне право, висуває нові вимоги до європейської спільноти через нібито існуючі для Росії загрози, хоча загроза безпеці в першу чергу походить від самої Росії", – зазначив Ландсбергіс.

При цьому він наголосив на важливості зміцнення співпраці ЄС та НАТО з метою забезпечення ефективної оборонної політики, посилення східного флангу НАТО та допомоги східним сусідам у створенні стійкості до зовнішніх загроз.

Новини за темою: НАТО і Росія обговорили запропоновані Москвою "гарантії безпеки": Перші подробиці

"Ми повинні нарешті вивчити уроки історії, що терпимість до агресивної політики лише посилює напругу та стимулює ще більшу агресію", – уточнив глава МЗС Литви.

Також, за його словами, жодні рішення не повинні ухвалюватися без України.

"Українці виграли битву за європейський напрямок ще у 2014 році – вони заплатили і все ще платять високу ціну за європейський вибір – тому ми не можемо перед ними зачинити двері", – заявив Ландсбергіс, додавши, що ЄС має не лише зміцнювати співпрацю та діалог з Україною у сферах безпеки та оборони, але й бути готовим вжити жорстких політичних та економічних заходів, якщо Росія вирішить перейти до військових дій.

Новини за темою: США заявили, що "гарантії безпеки" Росії об'єднали НАТО, ЄС і партнерів

Нагадаємо, що раніше, 10 січня, в Женеві відбулися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки". Після них у РФ заявили, що не збираються знову нападати на Україну, а США пообіцяли серйозні санкції.

Однак у Російській Федерації заявили, що незадоволені результатами двох раундів переговорів зі Сполученими Штатами Америки у Женеві та Брюсселі щодо "гарантій безпеки".