Новини » Світ Читать эту новость на русском

Правозахисники вимагають відставки глави Міжнародного олімпійського комітету

Президент МОК Томас Бах

Портал xsport.ua

Це пов’язано з його відмовою засудити Китай за порушення прав уйгурів

Німецьке відділення правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) вимагає відсторонити голову Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха та його оточення від виконання своїх посадових обов’язків. Про це повідомив DW.

Як зазначається, правозахисники наполягають на відставці чиновників МОК через відмову останніх засудити Китай за порушення прав уйгурів.

"Якщо навіть ділова спільнота зараз закликає засудити порушення прав людини в Сіньцзяні, то пану Баху та іншим точно має бути зрозуміло, що їхній час настав", - заявив директор відділення HRW Венцель Міхальскі в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk.

При цьому він додав, що "вони мають піти у відставку і поступитися місцем новому поколінню чиновників, які усвідомлено підходять до прав людини".

Також на думку правозахисника, влада спортивних організацій, таких як МОК та Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА), має бути підірвана, "бо вони продемонстрували, що можуть бути лише безвідповідальними та жадібними".

А сам же Томас Бах у новорічному зверненні висловив думку, що "підтримка міжнародною спільнотою цих зимових Олімпійських ігор є очевидною і вітається".

Новини за темою: Тимчасово відсторонили від змагань: Український біатлоніст попався на вживанні допінгу

Нагадаємо, що раніше президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту товарів з китайського регіону Сіньцзян, який спрямований проти китайського уряду за переслідування уйгурів та інших етнічних меншин.

Так, документ стане першим істотним покаранням Китаю за порушення прав людини в Сіньцзяні й може стати прикладом для інших країн.