Президент Казахстану запросив військову допомогу країн ОДКБ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

РИА Новости

Токаєв звернувся до голів ОДКБ надати допомогу Казахстану в подоланні "терористичної загрози"

Президент країни Касим-Жомарт Токаєв провів засідання Ради безпеки. Він виступив з новим зверненням, в якому заявив про необхідність звернутися за військовою допомогою до партнерів по ОДКБ. Про це повідомляє Sputnik Kazakhstan.

Як повідомлялося, у всіх регіонах Казахстану введено режим надзвичайного стану через заворушення в Алмати і на заході Казахстану. 

Відомо про вісьмох загиблих поліцейських і нацгвардійців. В Алмати, за даними ЗМІ, відбувається мародерство.

"Ці терористичні банди є міжнародними, пройшли серйозну підготовку за кордоном, і їхній напад на Казахстан можна розглядати і потрібно розглядати як акт агресії. У зв'язку з цим, покладаючись на Договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до голів ОДКБ надати допомогу Казахстану в подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це не загроза, а підрив територіальної цілісності", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Протести у Казахстані: Мітингарі знесли пам'ятник Назарбаєву

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати відбулися зіткнення протестувальників з силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня і комендантську годину.

Пізніше стало відомо, що уряд Казахстану був відправлений у відставку. Сьогодні, 5 січня, було оголошено про відставку голови Ради безпеки Казахстану Нурсултана Назарбаєва.