Новини » Світ Читать эту новость на русском

Президент Польщі наклав вето на закон про ЗМІ: Поділяє занепокоєння громадян

Президент Польщі Анджей Дуда

Фото з відкритих джерел

На думку Анджея Дуди, підписання закону погіршить відносини з ключовим союзником Варшави, Сполученими Штатами

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що наклав вето на суперечливий законопроєкт про засоби масової інформації, оскільки поділяє деякі занепокоєння громадян щодо свободи слова. Про це повідомляється на сайті польського лідера.

"Я вважаю, що загалом обмежувати можливість володіння акціями медіакомпаній є розумним, коли йдеться про іноземний капітал... Я поділяю думку, що це потрібно запровадити в Польщі, але на майбутнє. Законопроєкт та зміни до нього стосуються суб’єктів, які вже присутні на ринку... Є також питання плюралізму ЗМІ, свободи слова. Приймаючи своє рішення, я серйозно врахував цей елемент", – сказав Дуда.

Правляча в Польщі націоналістична партія "Право та справедливість" (PiS) уже давно заявляла, що іноземні медіагрупи мають занадто велику владу в країні і спотворюють громадські дебати.

До слова, Дуду обрали за підтримки правлячих націоналістів, але рішення накласти вето на закон може погіршити його стосунки з партією. Проте це може допомогти Варшаві уникнути сварки зі США під час загострення напруженості у Східній Європі.

Новини за темою: Головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення переобрали Герасим'юк

Раніше повідомлялося, що після того, як польський Сейм ухвалив закон про внесення змін до правил надання ліцензії на телерадіомовлення, кількасот людей вийшли на акцію протесту.

Згідно з документом, у Польщі дозвіл на мовлення мають лише ті ЗМІ, в яких частка іноземного капіталу не перевищує 49%, за винятком випадків, коли телерадіокомпанія базується в Європейському економічному просторі, в який входять ЄС, Ісландія, Норвегія та Ліхтенштейн.

Його противники вважають, що ця поправка призведе до обмеження свободи ЗМІ.