Призначено нового прем'єр-міністра Казахстану: Хто ним став

Фото з відкритих джерел

Його кандидатуру запропонував Токаєв

Прем'єр-міністром Казахстану став Аліхан Смаїлов. Його кандидатуру запропонував Мажилісу (нижня палата парламенту) президент країни Касим-Жомарт Токаєв. Про це йдеться в указі, текст якого опубліковано на сайті президента Казахстану.

"Призначити Смаїлова Аліхана Асхановича прем'єр-міністром Республіки Казахстан", - йдеться в указі.

Про 49-річного Смаїлова відомо, що із січня 2022 року він обіймав посаду першого заступника прем'єр-міністра Казахстану. У різні роки він був міністром фінансів, помічником глави держави, президентом нацхолдингу "Казагро", а також головою республіканського агентства зі статистики.

Новини за темою: У Казахстані планують призначити новий уряд

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв увів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00.

А 7 січня президент Казахстану Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження в рамках "антитерористичної операції", яка проводиться по всій країні. Тоді він сказав, що влада не йтиме на перемовини.

Згодом президент Казахстану оголосив 10 січня днем загальнонаціонального трауру. Достеменно невідомо, скільки осіб загинули, але за інформацією силовиків, убито близько 26 людей.