Ракета SpaceX запустила на орбіту український супутник "Січ-2-30"

Український супутник «Січ-2». Фото: nkau.gov.ua

Запуск відбувся з бази космічних сил США на мисі Канаверал

Ракету Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска запустили у небо, щоб доставити на орбіту новий український супутник "Січ-2-30". Про це йдеться на Youtube-каналі компанії.

Цей супутник розробляли в рамках національної космічної програми України. Він призначений для отримання цифрових зображень на поверхні Землі з роздільною здатністю до 7,8 метра і смугою охоплення місцевості, що дорівнює 46,6 км.

Як зазначається, запуск відбувся о 17:26 за київським часом, а вже о 18:50 супутник відділиться від ракети Falcon 9. Проліт супутника над територією України очікують о 20:15.

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай на своїй сторінці у Facebook зазначив, що супутник проводитиме моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідацію наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.

Новини за темою: Ракета New Shepard здійснить політ із шістьма туристами

Як повідомлялося раніше, американська компанія SpaceX за 2021 рік здійснила 31 запуск ракети-носія Falcon 9, використавши лише 10 ракет.

Ці запуски включали низку нових рекордів повторного використання, зокрема запуск ракети-носія 11 разів, запуск одного прискорювача двічі за місяць, запуск половини обтічника вп'яте і встановлення рекорду оборотності для космічного корабля Dragon.