Росія отримала гранично конкретну відмову щодо нерозширення НАТО

Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель

Інтерфакс

Зокрема Євросоюз підтримує такий підхід

Росія отримала гранично конкретну відмову щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу (НАТО). Всі члени Євросоюзу вважають її пропозицію неприйнятною. Про це повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час брифінгу.

"Міністри (ЄС, - ред.) підтримують дискусію про європейську безпеку, яка має проводитися у тісній координації зі США", - зазначив він.

Водночас дипломат ЄС прокоментував переговори США та НАТО з Росією щодо її так званих гарантій безпеки.

"Росія отримала гранично конкретну відмову від своїх обмежень на розширення Альянсу, ЄС підтримує такий підхід", - наголосив він.

При цьому Боррель додав, що у вівторок і середу заступник держсекретаря США Венді Шерман та генсек НАТО Єнс Столтенберг поінформували країни ЄС про переговори Росії зі США в Женеві та НАТО у Брюсселі.

Новини за темою: У РФ незадоволені результатами переговорів із США щодо "гарантій безпеки"

Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Російська Федерація не має права впливати на питання вступу України до НАТО.

"Кожна країна має право вибирати свій власний шлях, це закріплено у численних основоположних документах, які є фундаментом європейської безпеки, тому союзники дотримуються спільної думки, що лише Україна та 30 країн-учасниць НАТО можуть приймати рішення щодо готовності України до вступу до НАТО. Росія тут не може накладати вето на рішення, коли Україна може вступити до НАТО. Саме союзники НАТО та Україна прийматимуть рішення щодо її членства", - підкреслив він.