Росія перекидає до кордону з Україною гелікоптери, - NYT

РИА Новости

При цьому версії про стягнення 175 тисяч військових РФ не справдилися

Росія перекидає до кордону з Україною бойові та транспортні гелікоптери. Про це повідомляє The New York Times.

Як пишуть журналісти, американська влада очікувала, що наприкінці грудня - на початку січня до кордону з Україною почнуть стягувати додаткові російські війська, чисельність яких досягне 175 тисяч людей.

Проте цього не відбувається, і наразі біля кордону зосереджено близько 100 тисяч військових РФ. Водночас американці побоюються, що розміщена там авіація та гелікоптери можуть стати "вирішальною перевагою" Москви у випадку нового вторгнення в Україну.

При цьому в адміністрації президента США вважають, що планам Росії щодо можливого вторгнення заважає досить мʼяка зима в Україні. Погода не дозволяє замерзнути ґрунту, що спростило б рух російської військової техніки.

За словами одного з чиновників адміністрації, президент США Джо Байден навіть залучив до оцінки ситуації метеорологів для більш ретельного вивчення ймовірної погоди в Україні найближчими тижнями.

Новини за темою: Канада розглядає можливості надання Україні зброї через загрозу вторгнення РФ

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки під час перемовин у Женеві пригрозили Росії жорсткими санкціями у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Передбачається, що Вашингтон може ухвалити фінансові обмеження.