Російський суд ліквідував відомий правозахисний центр "Меморіал"

Фото з відкритих джерел

Він займався розслідуванням політичних репресій у СРСР

Московський міський суд задовольнив позов столичної прокуратури та ухвалив рішення про ліквідацію правозахисного центру "Меморіал", який займався розслідуванням політичних репресій в СРСР. Про це повідомляє "Новая газета".

Зазначається, що "Меморіал" звинуватили в тому, що він здійснює фінансову діяльність непрозоро, а в звітах Центру нібито немає повних відомостей про доходи та витрати, що перешкоджає контролю та "порушує права громадян".

Сторона обвинувачення заявила, що правозахисники отримують фінансування із Великої Британії, Норвегії, Нідерландів та інших країн. Прокурори нагадали й про те, що правозахисний центр підтримував протести, "спрямовані на дестабілізацію країни". На думку прокуратури, списки політв'язнів, які веде "Меморіал", спрямовані на формування негативного ставлення до судової системи.

Крім того, організації закинули те, що вона негативно впливає на "духовний і моральний розвиток неповнолітніх". Проте надати докази своїм аргументам у суді обвинувачення не змогло.

Довідка

"Меморіал" був створений у 1987 році та видає книги про історію репресій. Рух створював та наповнював архів біографіями репресованих у СРСР, а також співробітників КДБ та НКВС, які заводили справи та виносили вироки репресованим. "Меморіал" давно домагається від російських відомств розсекречення архівів, але правоохоронні органи відмовляють. Першим головою ради "Меморіалу" став академік, лауреат Нобелівської премії миру Андрій Сахаров.

Новини за темою: У Росії священика засудили до 21 року колонії суворого режиму за розбещення дітей

Нагадаємо, влітку Верховний суд Білорусі ліквідував Білоруський ПЕН-центр, який очолює нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич. Тоді в Центрі назвали це свідченням існування політичного замовлення зверху.