Новини » Світ Читать эту новость на русском

Швеція офіційно відмовилася від членства в НАТО: Які причини

За словами прем'єр-міністра Швеції, свобода країни від військових дій і альянсів сприяє стабільності і безпеці в Північній Європі

НАТО

Фото з відкритих джерел

Швеція відмовилася від членства в НАТО, зазначивши, що свобода країни від військових дій і альянсів сприяє стабільності і безпеці в Північній Європі. Відповідну заяву зробила прем’єр-міністр країни Магдалена Андерссон. Про це повідомляє "УНН" із посиланням на сайт шведського уряду.

“Свобода від військових дій добре служить нашій державі і сприяє стабільності і безпеці у Північній Європі. Швеція не подаватиме заявки на членство в НАТО. Швеція не буде пасивною, якщо трапиться катастрофа або напад на іншу країну в Північному регіоні або в ЄС. І ми очікуємо, що ці країни будуть діяти таким же чином, якщо постраждаємо ми самі”, — заявила Андерсон.

Новини за темою: У Швеції офіційно підтвердили перший випадок зараження штамом коронавірусу Omicron

Прем’єр-міністр додала, що Євросоюз є важливою ареною зовнішньої політики і безпеки Швеції. А поточне головування Швеції в ОБСЄ дає їй можливість захистити порядок європейської безпеки.

При цьому, Андерсон зазначила, що Швеція буде зміцнювати свою співпрацю у сфері оборони в партнерстві з НАТО, а також з такими країнами, як Фінляндія і США.

Прем’єр-міністр також заявила, що на даному етапі розробляється оновлена Стратегія національної безпеки Швеції.

Нагадаємо, у Швеції міністром вищої освіти та науки у новому уряді стала жінка-трансгендер Ліна Аксельссон Кілблом.