Швеція підвищила рівень боєготовності через загрозу з боку РФ

Фото з відкритих джерел

Причиною називають напружену ситуацію на кордоні Росії та України

Швеція підвищила рівень боєготовності у зв'язку з напруженою ситуацією на кордоні РФ і України. Про це повідомив очільник Генштабу країни Мікаель Бюден в інтерв'ю Dagens Nyheter.

"Ми не сидимо склавши руки і не чекаємо, ми збільшили військову готовність у зв’язку з загрозою з боку Росії. Ми робимо більше і готові діяти швидше, ніж звичайно. Ми також готові до дій за різних сценаріїв не тільки в наших найближчих околицях", - сказав Бюден.

Він нагадав, що в 2015 році парламент Швеції ухвалив рішення повернути військових на острів Готланд і туди вислали додаткові підрозділи у зв'язку з навчаннями Росії. Зараз може бути подібна ситуація.

"Внесені нами зміни передбачають посилення на Готланді і в Балтійському морі. Ми повинні бути готові до дій на кількох напрямках", - зазначив Бюден.

Як розповів очільник Генштабу Швеції, крім зміцнення в частині персонального складу, йдеться про посилення розвідувальної діяльності, моніторинг на Балтійському морі і в авіапросторі. "Наші збройні сили не ті, що були у 2013 році. Ми маємо інші умови і маємо бути на місці там, де щось діється", - висловився військовий.

Новини за темою: Україна та Швеція уклали оборонну угоду

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що біля кордонів України помічено додаткові сили російських військ - танки та системи протиповітряної оборони. Повідомлялося, що на кордоні поки обмежена кількість російських солдатів, проте РФ може швидко збільшити їхню кількість, перекинувши великі формування на поїздах та літаках.