Швеція посилює військову готовність через підвищену активність Росії у Балтійському морі

Швеція

REUTERS

Військова активність РФ "відхиляється від звичайної картини"

У п'ятницю, 14 січня, Швеція заявила, що в Балтійському морі спостерігається підвищена активність Росії. Це спонукало скандинавські збройні сили підвищити свою готовність. Про це повідомляє АР.

Генерал-лейтенант і керівник операцій шведських збройних сил Лейф Майкл Классон зазначив, що військова активність РФ "відхиляється від звичайної картини".

"Ми прийняли рішення передислокувати наші війська. Це не обов'язково має означати посилення загрози, але ми завжди хочемо адаптуватися до ситуації, що склалася", - сказав він.

Зокрема, Швеція помітила кілька десантних кораблів Північного флоту Росії, що заходять у Балтійське море. Классон підкреслив, що у зв'язку з цим деякі заходи, вжиті шведськими військовими, буде видно, а інші - ні.

"Ми будемо діяти в різних місцях Швеції, по-різному", - сказав він, додавши, що їх буде видно на стратегічно важливому острові Готланд у Балтійському морі.

Новини за темою: У Росії оголосили раптову перевірку бойової готовності військ

Раніше повідомлялося, що незаконні збройні формування на Донбасі розпочали заходи тижня бойової та мобілізаційної готовності. З 10 січня в армійських корпусах розпочато заходи тижня бойової та мобілізаційної готовності, в рамках яких заплановані збори з резервістами.