Сполучені Штати можуть ввести нові санкції проти "Північного потоку-2", - ЗМІ

Сенат США politnavigator.net

Голосування за законопроєкт про санкції відбудеться 14 січня

Сенат Сполучених Штатів Америки 14 січня голосуватиме за законопроєкт про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Politico.

Як зазначається, законопроєкт вимагає, щоб санкції щодо трубопроводу були накладені протягом 15 днів після прийняття, і дозволяє Конгресу проголосувати за відновлення санкцій, якщо президент Джо Байден відмовиться від них.

Додається, що для прийняття відповідного документу необхідно 60 голосів.

Голосування несе в собі очевидний політичний ризик для демократів, багато з яких минулого року висловилися проти рішення Джо Байдена про скасування санкцій щодо газопроводу. Крім того, "Північний потік-2", який майже завершений і очікує сертифікації, додає додатковий елемент складності на тлі можливого наступу Росії на Україну.

До слова, демократи могли уникнути цього незручного сценарію для команди Байдена, оскільки у голови Комітету Сенату з міжнародних відносин демократа Боба Менендеса є законопроєкт, що передбачає суворі покарання для Росії, в тому числі жорсткі санкції щодо "Північного потоку-2" - але тільки після вторгнення в Україну.

Новини за темою: "Газпром" заявив про готовність до початку роботи "Північного потоку-2"

Раніше повідомлялося, що претендент на пост глави німецької партії "Союз-90"/"Зелені" Омід Нуріпур заявив, що запуск газопроводу "Північний потік-2" слід поставити під питання у разі вторгнення Росії в Україну. Газовий проєкт такого масштабу завжди має велике політичне значення.