Новини » Світ Читать эту новость на русском

США розглядають санкції проти РФ у разі нападу на Україну, зокрема відключення від SWIFT, - ЗМІ

Президент США Джо Байден

Фото з відкритих джерел

Санкції можуть бути введені проти членів найближчого оточення президента Російської Федерації Володимира Путіна і російських енергокомпаній

В адміністрації Байдена розглядають різке посилення санкцій щодо Росії для "стримування" її від "вторгнення в Україну". Про це повідомляє CNN.

За даними CNN, санкції можуть бути введені проти членів найближчого оточення президента Російської Федерації Володимира Путіна і російських енергокомпаній, а також можуть припускати відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT, використовуваної банками по всьому світу.

Як повідомляє CNN з посиланням на деякі джерела, адміністрація Байдена в цей час веде переговори з європейськими партнерами, багато з яких мають більш тісні економічні відносини з Росією, в надії на координацію дій.

Нові санкції також можуть бути застосовані щодо суверенного боргу Росії.

"Вони також, ймовірно, будуть переслідувати провідних російських олігархів, обмежуючи їх можливості подорожувати і потенційно перекриваючи доступ до американських банківських систем і систем кредитних карт", - пише CNN.

За словами двох джерел, знайомих з ходом дискусії, офіційні особи також розглядають питання про відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, від якої Росія залишається значною мірою залежною. Це розглядається як "ядерний" варіант.

Водночас CNN додає, що остаточне рішення щодо санкцій президент США Джозеф Байден ще не прийняв.

За словами високопосадовця адміністрації, також ведеться серйозна дискусія про позбавлення російських виробників енергії доступу до боргових ринків у разі вторгнення.

"Ми склали страшенно агресивний пакет", - сказав цей чиновник і попередив Росію, що якщо вона вторгнеться в Україну, США та Європа разом запровадять найгірші економічні санкції, які будь-коли застосовувалися до країни.

Але є побоювання, що Росія може вжити заходів у відповідь проти будь-якого кроку США або їхніх союзників, включаючи озброєння її виробництва енергії. "Є побоювання, що Росія намагатиметься у відповідь стримати виробництво", - сказав CNN високопоставлений американський чиновник.

Новини за темою: США не послаблюватимуть санкції проти Росії, - Нуланд

Нагадаємо, ввечері 7 грудня президенти США і Росії Джозеф Байден і Володимир Путін проведуть телефонну розмову. Окремо вони обговорять напруженість навколо України, просування НАТО до кордонів Росії та ініціативу Путіна про гарантії безпеки.

Однак, варто відзначити, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що у Росії не чекають прориву від майбутніх переговорів 7 грудня президента країни Володимира Путіна з американським президентом Джозефом Байденом.