США підготували санкції проти РФ на випадок нового вторгнення в Україну

Фото з відкритих джерел

Обмеження торкнуться Путіна, "Північного потоку-2", банків і системи SWIFT

Сенат США оприлюднив законопроєкт про жорсткі санкції проти Росії, які можуть торкнутися, зокрема, президента РФ Володимира Путіна і його найближчого оточення. Обмеження введуть у разі нового вторгнення російських військ в Україну. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що в разі прийняття закону і повномасштабного нападу РФ на Україну, США заборонять в'їзд і заморозять американські активи Путіна, прем'єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, глави МЗС РФ Сергія Лаврова і міністра оборони Росії Сергія Шойгу.

Новини за темою: Росія не взяла на себе зобов'язання відвести війська від кордонів України, - Держдеп США

Аналогічні санкції пропонується запровадити проти командувачів різними видами російських військ та інших осіб, яких Білий дім вважатиме причетними до агресії проти України.

Крім того, протягом пів року Мінфін США, Держдепартамент і розвідка повинні будуть опублікувати детальну доповідь про майно Володимира Путіна, його родичів і наближених бізнесменів. До них також можуть бути застосовані санкції.

Новини за темою: Канада розглядає можливості надання Україні зброї через загрозу вторгнення РФ

Президент США протягом 30 днів після нового вторгнення військ РФ в Україну буде зобов'язаний ввести санкції проти щонайменше трьох найбільших російських банків. Також пропонується запровадити обмеження проти зовнішнього боргу РФ і російського газопроводу "Північний потік-2".

При цьому рекомендується "розглянути всі доступні і адекватні заходи", щоб не допустити експлуатації газопроводу.

У рамках розроблених сенаторами штрафних заходів Сполученим Штатам також пропонується збільшити військову допомогу Україні.

Новини за темою: На переговорах зі США Росія заявила, що не має наміру нападати на Україну

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки під час переговорів у Женеві пригрозили Росії жорсткими санкціями у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Передбачалося, що Вашингтон може прийняти фінансові обмеження.