Столтенберг про російську загрозу: Україна має право на самооборону

Єнс Столтенберг. Фото: rferl.org

У НАТО переконані, що Москва нарощує військову міць

Україна є суверенною країною й має права на самооборону. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після перемовин із Росією. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

За його словами, Україна не загрозою для РФ – як раз навпаки. "У Росії найбільша територія в Європі, це потужна ядерна держава. Росія активно інвестує у свої сили і засоби, але крім цього, Росія вже використовувала військову силу проти України раніше. У 2014 році Росія окупувала частину України, Крим, продовжує незаконно його окупувати і відбувається так само контроль на Донбасі, територій на Донбасі. Так що ситуація якраз зворотна, Росія є агресором", – сказав Столтенберг.

На думку генсека НАТО, Москва використовувала й продовжує використовувати силу проти України, і наразі нарощує свою військову міць. "Сотні тисяч людей військового складу, безпілотники, артилерія – це боєготові сили, а також загрозлива риторика. У цьому проблема, цю кризу створила Росія, тому дуже важливо, щоб Росія здійснила деескалацію", – висловився він.

Новини за темою: Росія не має права вето на вступ України до НАТО, - Столтенберг

Нагадаємо, сьогодні, 12 січня, в Брюсселі відбулося засідання ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема загрозу вторгнення РФ.