Суд США покарав український книжковий проєкт на 7,8 млн доларів за піратство

Фото з відкритих джерел

Суд задовольнив позов Amazon Publishing, Penguin Random House і Гільдії авторів США

Український книжковий проєкт Kiss Library оштрафовано окружним судом США із західного округу Вашингтона на 7,8 млн доларів за порушення прав інтелектуальної власності. Про це повідомляє Telegram-канал cynical_publisher.

Зазначається, що суд задовольнив позов Amazon Publishing, Penguin Random House і Гільдії авторів США. Відповідачами є засновники і керівники проєкту – українці Родіон Винниченко й Артем Безшапковий.

Автори почали скаржитися на Kiss Library ще 2 роки тому. Сайт перепродав їхні книги, які продаються на Amazon, за завищеними цінами. Проєкт працював під різними назвами – Kissly.net, Libly.net, Cheap-Library.com, щоб не виплачувати роялті авторам і видавцям.

17 грудня 2021 року суд підтвердив 52 випадки порушення авторських прав. Відповідно до рішення суду, відповідачі мають виплатити по 150 тис. доларів за кожну книжку, сумарно це 7,8 млн доларів.

Новини за темою: Які книги купували українці в 2021 році: Експрес-дослідження українського книжкового ринку

Нагадаємо, в Україну заборонили ввозити три книжки для дітей, які були виготовлені російським видавництвом "Издательский дом "Проф-Пресс". Під заборону потрапили книжки "Стихи про машины малышам", "Транспорт", "Тесты для малышей (2-3 года)".