Світлошумові гранати і сльозогінний газ: У Казахстані проходять масові акції протесту

Акція протесту в Казахстані NEXTA.Live

Президент країни пообіцяв протестантам виконати їхню головну вимогу - знизити ціну на скраплений газ

У багатьох містах Казахстану громадяни вийшли на масові мітинги через підвищення цін на газ. Люди вимагають відставки уряду і кричать: "Іди, старий". Про це йшлося в Telegram-каналі NEXTA.Live.

Як зазначається, протести проходять у Жанаозені, Курику, Акшукурі та інших населених пунктах. Найбільший - в Актау, куди вахтовики прийшли пішки з родовища Каламкас.

На думку громадян, Нурсултан Назарбаєв поставив на своє місце підконтрольну йому людину (Касим-Жомарта Токаєва). Так, експрезидент продовжує впливати на політичне життя.

"В Атирау відбуваються зіткнення мітингувальників і силовиків. Громадяни не бояться давати відсіч. А в Уральську протестувальники прорвали оточення і йдуть в центр міста", - зазначено в Telegram-каналі.

Новини за темою: Через збільшення іспанської мови в школах: У Барселоні тисячі громадян влаштували акцію протесту

При цьому люди перекривають дороги, силовики намагаються зупинити протестувальників, виникають бійки.

За словами президента Казахстану Токаєва, завтра, 5 січня, він проведе нараду з питань соціально-економічної ситуації в країні.

Також він пообіцяв знизити ціну на скраплений газ, а інші вимоги демонстрантів розглянути в ході завтрашньої робочої наради.

"Уряд в рамках даних йому повноважень з метою забезпечення стабільності в країні прийняв рішення знизити в Мангістауській області ціну за скраплений газ до 50 тенге за літр. Звертаюся з проханням до демонстрантів не слідувати закликам деструктивних осіб, зацікавлених у підриві стабільності і єдності нашого суспільства. Інші вимоги соціально-економічного характеру будуть розглянуті окремо, зокрема в ході завтрашньої робочої наради в столиці", - написав Токаєв в Twitter.

Новини за темою: Будемо голодувати: В Україні на чотирьох шахтах протестують гірники через заборгованість із зарплати

Однак це не зупинило протести, мітинги в Казахстані стали загальнонаціональними.

Після чого на тлі всіх протестів в країні почали блокувати опозиційні сайти. За даними Telegram-каналу, в деяких містах почалися перебої з інтернетом.

До вечора ситуація тільки посилилася. Зокрема, на вулицях Алмати зараз найгостріша фаза зіткнень. Силовики активно використовують світлошумові гранати і сльозогінний газ.

А протестувальники, судячи з кадрів з місця подій, вже ходять із "трофейними" шоломами і щитами. Так, найближчі два-три дні обіцяють стати переломними.

Новини за темою: У Румунії протестувальники проти COVID-обмежень намагалися штурмувати парламент

Як повідомлялося раніше, в Німеччині на вулицях багатьох міст пройшли акції протесту проти обмежень через COVID-19. У деяких з них були сутички з поліцією.