Тепло, як улітку: На Алясці зафіксували аномальну температуру

В кількох регіонах температура повітря вдень піднялася до +15,5°С

На Алясці зафіксували рекордну для грудня температуру повітря, тому замість снігу пішов дощ. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, в кількох регіонах Аляски температура повітря вдень піднялася до +15,5°C. В одному з регіонів потепліло аж до +19,4°C, така температура стала абсолютним рекордом серед усіх показників у грудні, коли-небудь зафіксованих у штаті.

Зазвичай у штаті Аляска у грудні сухо. Цього ж року випало настільки багато снігу, що він проламав дах єдиної продуктової крамниці у містечку Дельта-Джанкшен. Після снігопадів пройшли дощі, через які поверхня землі покрилася льодом, що призвело до масового відключення електроенергії.

Департамент транспорту та громадських послуг Аляски попередив, що дорога ще довго залишатиметься небезпечною, оскільки лід занадто товстий і міцний, і він нескоро розтане.

За словами вченого Ріка Томана, така погода є абсолютним нонсенсом. Він зазначив, що періоди теплої та вологої погоди в середині зими на Алясці за останні два десятиліття стали частішими, ніж у попередні роки, що є ознакою зміни клімату.

Дослідження, опубліковане минулого місяця в журналі Nature Communications, прогнозує, що в арктичному кліматі буде більше зимових дощів, ніж снігу, починаючи приблизно з 2060 чи 2070 року.

Новини за темою: На Південному полюсі вчені зафіксували рекордні зимові температури

Нагадаємо, раніше у Гренландії, в місті Канак, зафіксували рекорд - температура сягнула 8,3 градуса тепла. Це аномальне явище для полярних ночей.