У Британії палеонтологи знайшли скелет величезного іхтіозавра

У Британії знайшли скелет величезного іхтіозавра MATTHEW POWER PHOTOGRAPHY

Гігантський доісторичний "морський дракон" вже названий вченими "однією з найбільших знахідок в історії британської палеонтології"

В англійському графстві Ратленд виявили скам’янілі рештки величезного за ромірами іхтіозавра — морської рептилії, яка мешкала на Землі в період від 250 до 90 млн років тому. Про це повідомляє The Guardian.

Гігантський доісторичний "морський дракон" вже названий вченими "однією з найбільших знахідок в історії британської палеонтології".

Зазначається, що знайдений іхтіозавр, якому близько 180 мільйонів років, зі скелетом близько 10 м завдовжки й черепом вагою близько тонни, є найбільшою і найповнішою скам’янілістю такого роду у Великій Британії.

Джо Девіс із Фонду дикої природи Лестершира та Ратленда виявив його під час планового осушення острова у лагуні водосховища Ратленд-Уотер.

Два неповні й набагато менші іхтіозаври були знайдені під час будівництва Ратленд-Уотер у 1970-х роках, але останнє відкриття — це перший повний скелет.

"Незважаючи на безліч скам’янілостей іхтіозавра, знайдених у Великобританії, дивно думати, що іхтіозавр Ратленду є найбільшим скелетом, коли-небудь знайденим у Великобританії. Це справді безпрецедентне відкриття та одна з найбільших знахідок в історії британської палеонтології",  - сказав Дін Ломакс, палеонтолог.

Марк Еванс з Британської антарктичної служби, який понад 20 років вивчає викопні рептилії юрського періоду в Ратленді та Лестерширі, наголосив, що навіть з першого погляду на частково оголену скам’янілість було зрозуміло, що це був найбільший іхтіозавр, виявлений у регіоні.

"Це дуже важливе відкриття як на національному, так і на міжнародному рівні, але воно також має величезне значення для жителів Ратленду та його околиць", - запевнив він.

Підкреслюється, що іхтіозаври вперше з’явилися близько 250 млн років тому, а вимерли 90 млн років тому. Ці тварини були дуже різноманітні: від 1 до 25 метрів у довжину і нагадували дельфінів за загальною формою тіла.

Новини за темою: У Британії виявили скам'янілості найбільшої з будь-коли знайдених багатоніжок

Нагадаємо, раніше ми писали, що американські палеонтологи у горах штату Невада виявили новий вид іхтіозаврів — гігантських морських рептилій. Знайдений іхтіозавр, який належав до виду Cymbospondylus youngorum, мав череп довжиною 2 метри, а його довжина могла становити близько 17 метрів