У Британії розкопали руїни давньоримського поселення

Фото з відкритих джерел

На ділянці біля невеликого містечка Чіппінг-Уорден фахівці відкопали багатосмугову римську дорогу шириною 10 м, житлові та промислові споруди, сотні монет та не менше чотирьох колодязів

В англійському графстві Нортгемптоншир археологи у ході розкопок перед будівництвом швидкісної залізниці виявили давньоримське торгове поселення. Про це повідомляє Ancient Origins.

Зазначається, що на ділянці біля невеликого містечка Чіппінг-Уорден фахівці відкопали багатосмугову римську дорогу шириною 10 м, житлові та промислові споруди, сотні монет та не менше чотирьох колодязів.

Місце, відоме як Блекграундс (на честь темного ґрунту району), досягло свого піку популярності як багатий римський ринок та торгове місто у четвертому столітті нашої ери.

Про те, що на місці Блекграундс колись стояло римське село, люди знали з 18 століття. Але лише зараз археологи нарешті занурилися глибоко під землю, щоб розкрити його секрети.

За словами фахівців, свідчення вказують на те, що римське село Чіппінг-Уорден було заселене задовго до того, як римляни справді прибули на англійську землю. 

Підкреслюється, що дослідники вже виявили різноманітну суміш римських предметів, у тому числі урни для кремації, іграшки, скляні посудини, унікальні ювелірні вироби тонкої роботи та понад 300 монет римського карбування.

Крім цього, вони знайшли набір кайданів, які, мабуть, використовувалися для зв’язування ув’язненого чи раба.

В одному місці археологи виявили шар почервонілої землі, яка, мабуть, змінилася під впливом високої температури. Це місце могло бути зайняте ливарними цехами металу, гончарною піччю або великою піччю для випікання хліба.

"Ця ділянка раніше використовувалася для випасу худоби, і такий ґрунт ефективно зберігав те, що залишалося під ним. Це, безумовно, одне з найбільш вражаючих місць, виявлених нами під час роботи за маршрутом HS2", - розповів Джеймс Вест із Mola Headland Infrastructure, який керує розкопками.

Наголошується, що у момент найвищого підйому в цьому місті жили сотні людей, що чимало за античними мірками. Про зростання у багатстві свідчить кількість виявлених римських монет і гир, що є ознакою великої комерційної діяльності.

Одна вагова гиря була прикрашена зображенням жіночого божества, що говорить про високий статус її власника.

Новини за темою: В Омані археологи знайшли стародавню дошку для настільної гри

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Єгипті археологи, що працюють у районі Ваді-ен-Насаб на Сінаї, виявили штаб-квартиру свого роду стародавньої гірничодобувної компанії, яка сягає Середнього царства. Ділянка знаходиться поряд з декількома родовищами міді та бірюзи, які в давнину активно добувалися.