У Чехії суд розгляне апеляцію засудженого до 20 років за участь у НЗФ

Незаконні збройні формування на Донбасі REUTERS

Адвокат засудженого домагається зняття обвинувачення або перекваліфікації складу злочину

Верховний суд Праги розгляне апеляцію, яку подав засуджений до 20 років позбавлення волі за участь у збройному конфлікті на Донбасі на боці НЗФ Лукаш Новачек. Про це повідомляє Radio Prague International.

Згідно з вироком суду, громадянин Чеської Республіки проходив тренування та отримав зброю від незаконних збройних формувань, після чого взяв активну участь у виконанні завдань.

Своєю чергою Новачек зізнався, що у червні 2015 року виїхав до України, де прожив пів року у казармах НЗФ, при цьому заперечуючи свою участь у незаконних операціях. 

За версією засудженого, до Донецька він приїхав до дівчини на ім'я Наташа, з якою познайомився в інтернеті, після чого її знайомі запропонували йому вступити до так званої донецької армії, і він там працював на цивільній посаді кухаря заради заробітку.

За даними обвинувачення, Новачек насправді служив у розвідці, охороні та патрулі і брав участь у збройних діях. 

За тероризм Новачеку загрожувало позбавлення волі на строк 26 років і 8 місяців, а прокурор запросив 20 років ув'язнення. 

Адвокат засудженого домагається зняття обвинувачення або перекваліфікації складу злочину як служби в іноземних збройних силах, за що чеським законом передбачено нижчу міру покарання.

Новини за темою: У Чехії до 20 років засудили чоловіка, що воював на Донбасі на боці НЗФ

Нагадаємо, 4 січня Празький міський суд заочно засудив 49-річного громадянина Чехії Мартіна Сукупа до 21 року позбавлення волі за участь у збройному конфлікті на Донбасі на боці незаконних збройних формувань. Обвинувачений заперечує свою провину.