Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Фінляндії створили молекулу, здатну захистити від коронавірусу

Коронавірус може "відгукуватися" ще досить довго Фото з відкритих джерел

"Біологічна маска", що застосовується за допомогою назального спрею, може захистити від COVID-19 на кілька годин

Вчені Гельсінського університету створили молекулу, яка здатна захищати від зараження коронавірусом. Про це повідомляє пресслужба університету Гельсінкі.

"Створена вченими нова молекула TriSb92, згідно з проведеними дослідами, захищає від зараження коронавірусом, принаймні, протягом восьми годин навіть в ситуаціях високого ризику інфікування. На відміну від захисту, що забезпечується вакцинами, ефект від молекули починається відразу після її застосування", - йдеться в публікації.

Автор роботи Анна Мякеля заявила, що дослідження спрею з молекулою проводилися на мишах. Ті з них, хто отримував речовину, не хворіли на COVID-19, інші ж - заражалися.

Принцип дії молекули заснований на блокуванні білка на поверхні вірусної частинки.

Дослідження стверджує, що молекула TriSb92 може бути ефективною проти різних штамів коронавірусу. Використовувати її пропонують разом з іншими засобами від COVID-19.

Новини за темою: Симптоми інфікування штамом коронавірусу "Омікрон" з’являються вже через три дні, - вчені

Нагадаємо, у Відні розпочався пілотний проєкт з використання препарату "Сотровімаб" (Sotrovimab) британської фармкомпанії для лікування коронавірусної хвороби COVID-19 у пацієнтів з групи високого ризику.

"Сотровімаб" застосовуватимуть при лікуванні хворих на COVID-19, які мають серцево-судинні захворювання, хронічну ниркову недостатність, захворювання печінки та тяжкий імунодефіцит.