Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції під стіною супермаркету археологи знайшли могили часів Римської імперії

У Франції археологи знайшли могили часів Римської імперії thehistoryblog.com

Більшість гробниць розташовані з орієнтацією на південний захід/північний схід

Великий некрополь часів пізньої Римської імперії знайшли під стіною супермаркету в Аррасі на півночі Франції. Про це повідомляє The History Blog.

Зазначається, що археологи обстежили це місце у 2020 році перед будівництвом прибудови до супермаркету та спочатку виявили свинцевий саркофаг, стилістично датований 4 століттям.

Зокрема наприкінці 2021 року археологи провели подальші розкопки та виявили, що некрополь виходить за рамки їхньої компетенції. Було виявлено лише південний периметр могильника.

За словами науковців, на заході могили продовжуються під супермаркетом. 

Зазначається, що більшість гробниць розташовані з орієнтацією на південний захід/північний схід.

Тільки у двох могилах було виявлено якісь предмети.

Виділяється поховання дорослої жінки, яка була похована з багатим набором коштовностей, включаючи перли, сережки, мідні та кістяні браслети та мідні персні.

Новини за темою: У Миколаївській області археологи розкопали десятки давніх могил

За винятком одного подвійного поховання з останками одного дорослого та однієї дитини, у кожній могилі знаходилася одна людина.

Підкреслюється, що майже всі вони були поховані в дерев’яних трунах, про що свідчать залізні цвяхи, що збереглися, і металеві дужки. Навіть двох людей, похованих разом в одній могилі, помістили кожного у свою дерев’яну труну.

Крім цього, неподалік місця торішньої знахідки свинцевого саркофага був знайдений ще один, з тими ж стилістичними особливостями, що відповідають часу його виготовлення.

Наголошується, що поруч із ним знаходиться вапняковий саркофаг. Його кришка залишилася непошкодженою і настільки ефективно запечатувала саркофаг, що вода не проникала всередину. Коли археологи підняли кришку, вони не виявили ні осаду, ні води, лише скелетні залишки дорослої жінки.

Як відомо, у місті Аррас раніше вже розкопали римський некрополь.

У 1980-х роках було виявлено великий цвинтар часів ранньої імперії, на якому знайдено понад сотню кремаційних поховань І та ІІ століть.

Ці могили містять безліч похоронних приношень, у тому числі залишки продуктів харчування, монети, прикраси, інструменти для догляду, кераміку та вироби зі скла.

Новини за темою: На сході Туреччини археологи відкопали 900-річний унікальний палац. Фото

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Британії 13-річна дівчинка виявила скарб із 65 сокир та інших предметів під час пошукової поїздки у поле неподалік Ройстона, Хартфордшир, а ще один скарб був знайдений поблизу. Дослідники виявили близько 200 предметів, коли почали розкопки навколо місця виявлення першого скарбу.