Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Грузії порушили кримінальну справу проти адвоката Саакашвілі

Адвокату загрожує штраф або позбавлення волі на строк до одного року

фото з відкритих джерел

Проти адвоката колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі Нікі Гварамії прокуратура порушила кримінальну справу. Правозахисника звинувачують у неповазі до суду, яка виразилася в образі учасника процесу. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на заяву прокуратури Грузії.

"В ході судового засідання адвокат Ніка Гварамія звернувся до учасників-прокурорів з образливими словами, які на той момент залишилися поза увагою суду та інших учасників процесу", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кримінальну справу проти адвоката порушено після вивчення відеозапису судового засідання. Правозахисника звинувачують за ч.1 ст. 366 КК Грузії (неповага до суду, що виразилася в образі учасника судочинства). Гварамії загрожує штраф або позбавлення волі на строк до одного року.

У прокуратурі зазначили, що на наступному засіданні, яке призначене на 23 грудня, звинувачення виступить з клопотанням видалити Гварамію із залу суду.

Крім того, прокуратура звернулася до комісії з етики колегії адвокатів Грузії з проханням дати правову оцінку діям Гварамії і почати проти нього дисциплінарне провадження.

Нагадаємо, 1 жовтня екс-президента Грузії, голови виконавчого комітету реформ України Міхеіла Саакашвілі затримали на батьківщині. Там політик заочно засуджений до шести років ув'язнення. Згодом він оголосив голодування і назвав себе політв'язнем.

Новини за темою: У Саакашвілі діагностували посттравматичний стресовий розлад

19 листопада, стало відомо, що у Саакашвілі виявили ураження мозку. Його транспортували до військового госпіталю внаслідок погіршення самопочуття. Політик припинив голодування після переведення.